Prawdy i mity na temat trądziku
Prawdy i mity na temat trądziku

Trądzik jest chorobą, wokół której narosło bardzo dużo legend. Opowiemy wam zarówno o najpopularniejszych mitach, które nagromadziły się wokół tego problemu, jak i o prawdach, które warto wziąć sobie poważnie do serca.

Podstawowe błędy w pielęgnacji cery trądzikowej
Podstawowe błędy w pielęgnacji cery trądzikowej

Trądzik to bolączka nie tylko urody, ale również zdrowia - wymaga kompleksowego podejścia, w którym nietrudno o popełnianie błędów. Odbijają się one na wyglądzie i ogólnym stanie cery, a to prowadzi do wzmożonego poczucia frustracji. Zniecierpliwienie z kolei przekłada się na zaniechanie kontynuowania wysiłków i odnowienie problemu.

Udręka z pryszczami usunięty na stałe
Udręka z pryszczami usunięty na stałe

Koszmarem wielu osób jest pojawianie się wyprysków. Są to szkaradne wykwity skórne, które mogą potworzyć się na skórze osób niemal w każdym wieku. Najczęściej są to zauważalne zmiany, które zobowiązują zasięgnięcia opinii lekarza zajmującego się skórą. Niemniej jednak czy mamy możliwość samodzielnie prowadzić z tym walkę?

Przyczyny występowania wysypki trądzikowej
Przyczyny występowania wysypki trądzikowej

Jedną z podstawowych przyczyn odpowiadających za pojawianie się zmian trądzikowych są problemy z układem hormonalnym. Huśtawka hormonów która występuje w okresie dorastania może stanowić podłoże dla wystąpienia niepożądanych zmian na skórze twarzy, dekoltu czy pleców. Tak samo działa okres ciąży oraz połogu. Nagłe zmiany hormonalne występujące w tym czasie, mogą dać znać o sobie właśnie poprzez wystąpienie mało estetycznych wyprysków skórnych. 

Najlepsze maści na trądzik o łagodnej postaci
Najlepsze maści na trądzik o łagodnej postaci

Lekka postać trądziku pojawia się dzisiaj u dużej grupy osób. Kiedyś była to typowa dolegliwość okresu dojrzewania natomiast współcześnie bardzo często występuje także u osób dorosłych. Niekiedy trądzik występuje po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w stanie błogosławionym albo przed miesiączką. By zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych posiłków warto unikać.