Podstawowe błędy w pielęgnacji cery trądzikowej
Podstawowe błędy w pielęgnacji cery trądzikowej

Trądzik to bolączka nie tylko urody, ale również zdrowia - wymaga kompleksowego podejścia, w którym nietrudno o popełnianie błędów. Odbijają się one na wyglądzie i ogólnym stanie cery, a to prowadzi do wzmożonego poczucia frustracji. Zniecierpliwienie z kolei przekłada się na zaniechanie kontynuowania wysiłków i odnowienie problemu.

Udręka z pryszczami usunięty na stałe
Udręka z pryszczami usunięty na stałe

Koszmarem wielu osób jest pojawianie się wyprysków. Są to szkaradne wykwity skórne, które mogą potworzyć się na skórze osób niemal w każdym wieku. Najczęściej są to zauważalne zmiany, które zobowiązują zasięgnięcia opinii lekarza zajmującego się skórą. Niemniej jednak czy mamy możliwość samodzielnie prowadzić z tym walkę?

Przyczyny występowania wysypki trądzikowej
Przyczyny występowania wysypki trądzikowej

Jedną z podstawowych przyczyn odpowiadających za pojawianie się zmian trądzikowych są problemy z układem hormonalnym. Huśtawka hormonów która występuje w okresie dorastania może stanowić podłoże dla wystąpienia niepożądanych zmian na skórze twarzy, dekoltu czy pleców. Tak samo działa okres ciąży oraz połogu. Nagłe zmiany hormonalne występujące w tym czasie, mogą dać znać o sobie właśnie poprzez wystąpienie mało estetycznych wyprysków skórnych. 

Najlepsze maści na trądzik o łagodnej postaci
Najlepsze maści na trądzik o łagodnej postaci

Lekka postać trądziku pojawia się dzisiaj u dużej grupy osób. Kiedyś była to typowa dolegliwość okresu dojrzewania natomiast współcześnie bardzo często występuje także u osób dorosłych. Niekiedy trądzik występuje po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w stanie błogosławionym albo przed miesiączką. By zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych posiłków warto unikać.

Jak tworzy się trądzik
Jak tworzy się trądzik

Trądzik to przypadłość skóry, która spotyka wiele osób, nie zawsze jedynie w okresie dorastania. Występuje on zarówno u kobiet, jak i w przypadku panów, objawiając się wypryskami, wyskakującymi na twarzy, w okolicach dekoltu, a także na plecach. Skąd się bierze?