Jak pozbyć się trądziku na twarzy i całym ciele?
Jak pozbyć się trądziku na twarzy i całym ciele?

Trądzik w różnych partiach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik ulokowany na twarzy. Pozbycie się tego trądziku jest dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w gruncie rzeczy dość utrudniony dostęp a więc równie utrudnione może być używanie kosmetyków służących do walki z krostami.

Dlaczego się pojawiają i jak pozbyć się pryszczy na plecach?
Dlaczego się pojawiają i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej skutkiem działania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się w okresie dojrzewania. Pod ich wpływem organizm produkuje więcej łoju, dochodzi też do przyspieszenia procesów rogowacenia skóry, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem tworzą się krosty.

Czy można pozbyć się pryszczy?
Czy można pozbyć się pryszczy?

Trądzik dotyka osoby w różnym wieku. Najczęściej jednak ma miejsce w okresie dojrzewania. Ten trądzik określany jest trądzikiem młodzieńczym. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy możemy stać się dotknięci tym problemem. I tu nasuwa się wątpliwość, co zrobić, by pozbyć się tego mało estetycznego i drażniącego problemu?

Jak pozbyć się pryszczy?
Jak pozbyć się pryszczy?

Trądzik występuje w różnych formach i wbrew powszechnym przekonaniom nie jest jedynie problemem dojrzewających nastolatków. Ten trądzik, który zagraża głównie w okresie dojrzewania, objawia się występowaniem pryszczy, które nagle zaczynają występować na twarzy oraz pozostałych częściach ciała (dekolt, plecy etc.), określany jest mianem trądziku młodzieńczego.

Nieładna cera
Nieładna cera

Ostatnimi czasy pojawiło mi się na twarzy bardzo dużo różnego typu krost i wyprysków. Nie wyglądało to za pięknie, dlatego błyskawicznie zaczęłam szukać danych o tym, jak usunąć trądzik. Znalazłam ich naturalnie całą masę, ale pewne były właściwie absurdalne.