Jak troszczyć się o cerę młodej persony
Jak troszczyć się o cerę młodej persony

Zdrowie naszej skóry i idący za tym jej wygląd, jest dla nas niezwykle ważny. nade wszystko jeżeli chodzi o skórę twarzy. większość na co dzień ją widzi i powinna być wspaniała. Każdy kto chce dobrze przedstawiać się i być widzianym stara się o prezentację swojej twarzy. Sięgamy po różnorodne mazidła, które mają przeciwdziałać zmarszczkom czy wysuszeniu. Bardzo fundamentalny problem stanowi wśród młodych osób wypryski.

Problemy ze skórą
Problemy ze skórą

Od zawsze miałam niezwykle kłopotliwą cerę, pełna zaskórników, grudek oraz krostek. Dlatego też chyba przez większość mojego życia męczyło mnie pytanie, jak usunąć trądzik. Moje koleżanki posiadały wspaniałe gładkie twarze, a ja cały czas byłam pryszczata i brzydka.

W jaki sposób pozbyć się pryszczy?
W jaki sposób pozbyć się pryszczy?

Wypryski to przypadłość, która dotyka szczególnie młodych ludzi na etapie dojrzewania. To właśnie dlatego jej cała nazwa to trądzik młodzieńczy. Chcąc zachować obiektywizm , powinienem dodać, że trądzik to nie choroba, a tylko pewna anomalia skórna, która ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie całej cery.

Jak pozbyć się trądziku na twarzy i całym ciele?
Jak pozbyć się trądziku na twarzy i całym ciele?

Trądzik w różnych partiach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik ulokowany na twarzy. Pozbycie się tego trądziku jest dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w gruncie rzeczy dość utrudniony dostęp a więc równie utrudnione może być używanie kosmetyków służących do walki z krostami.

Dlaczego się pojawiają i jak pozbyć się pryszczy na plecach?
Dlaczego się pojawiają i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej skutkiem działania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się w okresie dojrzewania. Pod ich wpływem organizm produkuje więcej łoju, dochodzi też do przyspieszenia procesów rogowacenia skóry, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem tworzą się krosty.