Łagodny trądzik- w jaki sposób można sobie z nim poradzić?

Jeszcze za czasów naszych rodziców trądzik był zwyczajną dolegliwością która pojawiała się w okresie dojrzewania. Dzisiaj natomiast cierpią na niego także osoby dorosłe. Trądzik o niewielkim nasileniu cechujący się zaskórnikami lub niewielkimi wypryskami i guzkami bez cech stanu zapalnego pojawia się dzisiaj u dużej liczby ludzi- u młodych ludzi, u dorosłych, a zwłaszcza u pań przed miesiączką.

Jak sobie poradzić z tym nieprzyjemnym problemem? Przede wszystkim należy przestrzegać zasad higieny. W tym celu należy zakupić specjalny krem, tonik oraz żel do mycia twarzy. Należy z całą pewnością również unikać ostrych, słonych i tłustych posiłków. A co należy uczynić, jeśli to jednak okaże się niewystarczające?

Przede wszystkim warto zaaplikować maść na trądzik. Na szczęście obecnie w aptece można kupić wiele takich maści bez recepty. Należy pamiętać, że w przypadku łagodnego trądziku nie są zalecane maści zawierające antybiotyki i sterydy. Lepiej wybrać maść zawierającą witaminą A. Działa ona rewelacyjnie na procesy odrastania naskórka zapobiegając powstawaniu zaskórników. Ponadto pomaga ona uniknąć blizn i przebarwień. Maści te dość szybko poprawiają stan skóry, niemniej na pełne efekty należy poczekać około 3 miesięcy.

Można także przetestować maści z nadtlenkiem benzoilu. Mogą one jednak nieco przesuszyć skórę, a nadtlenek może lekko odbarwić włosy.

Inną równie często stosowaną maścią jest maść zawierająca cynk. Substancją aktywną jest tutaj tlenek cynku. Warto wspomnieć, że jest to stosunkowo łagodna maść- jej efektów nie zobaczymy od razu. Wypryski mogą także zniknąć same po pewnym czasie.

W przypadku łagodnego trądziku rewelacyjnie sprawdzają się także maści z kwasem salicylowym a także maści ziołowe.

Na koniec trzeba dodać, że w każdej postaci trądziku warto udać się do dermatologa, który pomoże wybrać najlepszą dla nas maść.