Domowe metody na wypryski

Każdy człowiek mający problem z trądzikiem, chciałby wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się wyprysków szybko i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego sprawdzonego dla wszystkich panaceum na problemy skórne. Jednak istnieją rozwiązania, które są w stanie pomóc nam uprać się z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe

Dużo osób widząc biały czopek, który sterczy nieestetycznie na środku czoła, chce go jak najszybciej wycisnąć. Jest to skuteczny sposób pod jednym warunkiem, że zrobimy to umiejętnie i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na kolejne rejony twarzy. Doskonalszą metodą byłoby wykonanie parówki, która ma na celu otworzenie porów skóry. Po ich otwarciu, można zdecydowanie łatwiej pozbyć się znienawidzonego pryszcza. W tym celu należy nalać do miski gorącą wodę i umieścić twarz tuż nad parą. Aby para nie uciekała na boki, dobrze jest przykryć głowę nad miską tkaniną. Można dodać do wody ziołowe ekstrakty czy też kilka kropli jakiegoś olejku eterycznego, które wspomogą procesy oczyszczające skórę oraz dodadzą jej witalności i blasku.

Z prostych sposobów warto wspomnieć o wykorzystaniu na pryszcze zwyczajnej pasty do zębów. Działa ona w podobny sposób jak maść na trądzik, a zatem można się nią śmiało poratować w nagłej sytuacji. Wystarczy nałożyć pastę na zmianę skórną i pozostawić do przeschnięcia na czas 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.

Interesującym sposobem jest również skorzystanie z powszechnej aspiryny, z której łatwo można przyrządzić maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy dodatkowo jogurtu naturalnego, do którego wsypiemy aspirynę rozdrobnioną na puder. Po wymieszaniu nakładamy powstały kosmetyk na twarz i zmywamy go po upływie około 15 minut. Najważniejszą substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na zmiany skórne bardzo często zawiera właśnie ten kwas salicylowy, więc można wziąć pod uwagę taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością tabletek podanych w czasie jednej aplikacji. Zazwyczaj wystarczającą ilością jest kilka tabletek dla uzyskania oczekiwanych efektów.