Najlepsze maści na trądzik o łagodnej postaci

Lekka postać trądziku pojawia się dzisiaj u dużej grupy osób. Kiedyś była to typowa dolegliwość okresu dojrzewania natomiast współcześnie bardzo często występuje także u osób dorosłych. Niekiedy trądzik występuje po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w stanie błogosławionym albo przed miesiączką. By zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych posiłków warto unikać. Żeby wyleczyć trądzik powinno się przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki. Ale jeśli to nie pomaga, to co ponad to należy uczynić?

Przede wszystkim możemy kupić w punkcie aptecznym maść na trądzik. W dzisiejszych czasach na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Pośród nich szczególnie poleca się maści na bazie sterydów lub z antybiotykiem, jednak warto pamiętać, że ze względu na liczne działania niepożądane nie należy ich stosować przy lekkiej odmianie trądziku.

Dobrze jest z kolei rozważyć kupno łagodnej maści na bazie ziół. Jest ona naturalna, cechuje się małą ilością działań niepożądanych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Następną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które przyspieszają regenerację naskórka.

Dermatolog może nam także zlecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zwykle taką maść przygotowuje farmaceuta.

Warto również stosować maść zawierającą cynk, która szczególnie dobrze wysusza wszelkie krostki.

Bardzo często stosowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w usuwaniu blizn i przebarwień.

Na sam koniec warto zaznaczyć, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał adekwatny środek na naszą postać trądziku - wówczas szybko da się pozbyć męczącego problemu jakim są krosty nie tylko na chwilę lecz na dłużej.