Wykorzystaj wiedzę a także doświadczenie farmaceuty

Jedną z najpowszechniejszych problemów skórnych jest trądzik. Okazuje się, że prawidłowa higiena cery często to za mało w wypadku tej dolegliwości i należy zacząć zażywać tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym przypadku konieczne mogą się okazać leki na trądzik. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić utworzone już zmiany i przynieść dodatkowych kłopotów.

Naturalne tabletki na trądzik bez recepty

Obecnie apteki mają dość różnorodny asortyment, jeśli chodzi o sprawdzone metody walki z trądzikiem. Chodzi tutaj głownie o tabletki na trądzik bez recepty, które mamy możliwość bez problemu kupić w każdym momencie. Nie są one tak mocne jak leki na trądzik dostępne na receptę, ale w wielu przypadkach są wystarczające do pozbycia się problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc doradzi nam właściwe tabletki na trądzik bez recepty. Naturalne leki na trądzik produkowane są w oparciu naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.


Które zioła są pomocne w walce z trądzikiem?

Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a ponadto ma działanie moczopędnie. Dzięki wspomnianym właściwościom zostają wymiatane wraz z moczem z naszego ciała szkodliwe produkty przemiany materii. Jest on od długiego czasu stosowany do leczenia trądziku, wysypek czy egzem.

Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale również posiada działanie wspomagające wydzielanie żółci, a więc wspomaga procesy trawienne. Pomocna jest również zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na dolegliwości przewodu pokarmowego.

Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a ponadto optymalizuje działanie układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest także stosowanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a poza tym przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.