Dieta na trądzik

Trądzik, czyli choroba skóry, jest zmorą wielu osób. Często farmakoterapia jest nieskuteczna i wtedy szukamy innych metod walki z problemem. 

W internecie znajdziemy wiele domowych metod na pozbycie się trądziku, jednak czy wszystkie z nich są tak naprawdę skuteczne? Możemy testować na sobie różne metody, ale czy wszystkie z dostępnych nam metod są bezpieczne? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która z pewnością nie zaszkodzi. Metoda, o której mowa, to dieta na trądzik.

Chcąc pozbyć się trądziku powinniśmy stosować w naszej codziennej diecie, kilka prostych zasad. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z diety ostrych potraw oraz soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych wykwitów skórnych. Następnie bardzo ważne jest wyeliminowanie z diety produktów wysoko przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty oraz inne sztuczne ulepszacze. Kolejna rada to wyeliminowanie z diety kakao, które również przyczynia się do powstawanie trądziku. Nie należy także spożywać w trakcie kuracji alkoholu - ten też ma zły wpływ na stan naszej skóry.  

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce i warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy wykazują korzystny wpływ na naszą cerę.